Aktualności

2013-03-22

W warsztatach zorganizowanych podczas targów "Aktywni 50+" wzięło udział niemal 200 uczestników.

Kilka dni temu, w dniach 17 – 18 marca w Poznaniu odbyła się IV edycja targów „Aktywni 50+”. Ideą całego przedsięwzięcia było, „aby marcowy weekend stał się wyjątkowym czasem dla dojrzałych mieszkańców miast”.


Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, już po raz trzeci wzięło udział w tej akcji. Rozstawiliśmy stoisko, przy którym można było zdobyć informacje chociażby na temat tego w jaki sposób można się do nas przyłączyć, a dla bardziej aktywnych była możliwość uczestnictwa w zajęciach gimnastycznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład poświęcony profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu schorzeń prostaty poprowadzony przez Panią Doktor Agnieszkę Idę. Po wykładzie można było już na spokojnie porozmawiać sobie z Panią Doktor, co również spowodowało wielki tłum przy naszym stoisku. Głównymi zainteresowanymi byli mężczyźni po 50 roku życia, którzy przyszli w celach towarzyskich, a których zainteresowała tematyka naszej organizacji i którzy automatycznie przyłączali się do dyskusji na temat swoich problemów, zarówno z lekarzami jak i innymi obecnymi.


Pani Annie Sarbak, naszej Prezes najbardziej utkwił w pamięci pewien miły starszy Pan, który w tych dniach przyłączył się do naszego stowarzyszenia. Owy dziarski Pan miał 98 lat i przyszedł ze swoją córką by podzielić się z nami swoimi problemami oraz spostrzeżeniami na temat prostaty, i nie tylko. Na koniec udzielił nam kilu ciekawych rad, na które na pewno zwrócimy uwagę!

Cieszy nas niezmiernie Państwa aktywność i chęć udziału w tego typu przedsięwzięciach. Mamy wrażenie, że tego typu inicjatywy oprócz propagowania informacji nt. schorzeń prostaty, to również dostarczają towarzyskich przyjemności, przez co budują swego rodzaju społeczność UroConti.

powrót »