Strona główna

2019-10-30

Odpowiedź na interpelacje w sprawie leczenia kabzytakselem

Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski odpowiedział na interpelacje posłów Janusza Cichonia oraz Pawła Pudłowskiego w sprawie braku kabazytakselu na liście leków refundowanych stosowanych w leczeniu raka prostaty.

więcej >>

2019-10-08

Interpelacja w sprawie leczenia kabazytakselem

Poseł Paweł Pudłowski skierował do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego interpelację w sprawie braku na liście leków refundowanych kabazytakselu stosowanego w leczeniu raka prostaty.

więcej >>

2019-10-07

Interpelacja w sprawie kabazytakselu

7 października 2019 roku poseł Janusz Cichoń skierował do Ministra Zdrowia interpelację w sprawie braku na liście leków refundowanych kabazytakselu stosowanego w leczeniu raka prostaty.

więcej >>

2019-09-12

Europejski Dzień Prostaty - idzie lepsze

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Prostaty, będą dla pacjentów z rakiem gruczołu krokowego nieco bardziej radosne niż wcześniejsze. Bo choć może nie rozwiązali jeszcze wszystkich problemów, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień, to jednak po wielu miesiącach starań doczekali się zmian w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)".

więcej >>

2019-09-06

Sekcja Prostaty do Ministra Zdrowia

W odpowiedzi na publikację listy leków refundowanych obowiązującej od 1 września 2019 roku, Przewodniczący Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" skierował pismo do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

więcej >>