Strona główna

2020-02-04

Kiedy pacjenci z rakiem prostaty bez przerzutów uzyskają dostęp do nowoczesnego leczenia?

Trzeba powiedzieć, że ubiegły rok przyniósł poprawę w leczeniu polskich pacjentów z rakiem prostaty. Po wielu miesiącach starań, między innymi Sekcji Prostaty, doczekali się oni zmian w programie lekowym. Ciągle jednak nie została zaopiekowana ta część pacjentów z rakiem prostaty, u których nie wystąpiły jeszcze przerzuty.

więcej >>

2020-02-01

Odpowiedź na interpelację w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce

Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację posła Krzysztofa Gawkowskiego, przekazaną w dniu 28 stycznia 2020 roku w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce.

więcej >>

2020-01-24

Interpelacja w sprawie profilaktyki raka prostaty

Poseł Krzysztof Gawkowski skierował do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego interpelację w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce.

więcej >>

2019-12-17

Uwagi Sekcji Prostaty do projektu listy leków refundowanych

Przewodniczący Sekcji Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" przesłał do Ministra Zdrowia uwagi dot. obwieszczenia z dnia 13 grudnia 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 stycznia 2020 roku.

więcej >>

2019-11-21

Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Drogiego Kolegi Artura Marcinka, Członka Zarządu Sekcji Prostaty i aktywnego Działacza naszego Stowarzyszenia.

więcej >>