Strona główna

2019-09-12

Europejski Dzień Prostaty - idzie lepsze

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Prostaty, będą dla pacjentów z rakiem gruczołu krokowego nieco bardziej radosne niż wcześniejsze. Bo choć może nie rozwiązali jeszcze wszystkich problemów, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień, to jednak po wielu miesiącach starań doczekali się zmian w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)".

więcej >>

2019-09-06

Sekcja Prostaty do Ministra Zdrowia

W odpowiedzi na publikację listy leków refundowanych obowiązującej od 1 września 2019 roku, Przewodniczący Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" skierował pismo do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

więcej >>

2019-09-05

Odpowiedź na interpelację w sprawie Xtandi

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski odpowiedział na interpelację posła Marcina Duszka, dotyczącą refundacji leku Xtandi (enzalutamidum).

więcej >>

2019-09-05

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na interpelację poselską w sprawie enzalutamidu

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski odpowiedział na interpelację posła Grzegorza Furgo, dotyczącą refundacji leku Xtandi (enzalutamidum).

więcej >>

2019-08-30

Zmiany na lepsze dla pacjentów z rakiem prostaty

Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" z radością odnotowuje długo oczekiwane przez pacjentów zmiany w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)".

więcej >>