Strona główna

2020-07-31

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie leczenia raka prostaty

Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację posłów Jarosława Sachajko, Pawła Szramka i Radosława Lubczyka w sprawie refundacji leczenia raka prostaty z wykorzystaniem procedury medycznej polegającej na przezodbytnieczej ablacji stercza skupioną wiązką fal ultradźwiękowych (HIFU).

więcej >>

2020-07-23

Raport AOTMiT o enzalutamidzie w ramach V linii leczenia

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przedstawiła opracowanie w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych enzalutamidu we wskazaniu: "rak gruczołu krokowego oporny na kastrację (ICD-10: C61)" w ramach V linii leczenia w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych.

więcej >>

2020-07-06

Opinia Prezesa AOTMiT w sprawie enzalutamidu

Prezes AOTMiT wydał opinię w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych produktu leczniczego Xtandi, enzalutamid we wskazaniu: rak gruczołu krokowego oporny na kastrację (ICD-10: C.61) w ramach V linii leczenia, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych.

więcej >>

2020-05-18

Rusza kolejna odsłona kampanii "ProsTa Historia"

Każdego roku raka prostaty diagnozuje się u 15 tysięcy mężczyzn. Wskaźnik umieralności sięga 50 procent. Zdaniem ekspertów szansą na poprawę rokowań jest lepsza świadomość, międzypokoleniowe wsparcie i optymalna dostępność wizyt do specjalistów oraz terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. Rusza kolejna odsłona kampanii "ProsTa Historia".

więcej >>

2020-05-08

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie refundacji kabazytakselu

Przewodniczący Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" otrzymał z Ministerstwa Zdrowia odpowiedź na zapytanie o możliwość poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego o kabazytaksel. Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia poinformował o odmownej decyzji objęcia refundacją kabazytakselu w ramach programu lekowego: "Kabazytaksel w leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego".

więcej >>