Strona główna

2020-03-01

Odpowiedź na interpelację w sprawie ograniczonej refundacji leków

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację grupy posłów, dotyczącą warunków refundacji leków stosowanych w leczeniu raka gruczołu krokowego.

więcej >>

2020-02-12

Interpelacja w sprawie ograniczonej refundacji nowoczesnych terapii onkologicznych w raku prostaty

Posłowie Robert Obaz, Katarzyna Kotula, Marek Rutka, Monika Falej, Paweł Krutul, Maciej Kopiec, Hanna Gill-Piątek, Katarzyna Ueberhan, Anita Kucharska-Dziedzic oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska zgłosili do Ministra Zdrowia interpelację w sprawie ograniczonej refundacji nowoczesnych terapii onkologicznych w zakresie raka prostaty.

więcej >>

2020-02-04

Kiedy pacjenci z rakiem prostaty bez przerzutów uzyskają dostęp do nowoczesnego leczenia?

Trzeba powiedzieć, że ubiegły rok przyniósł poprawę w leczeniu polskich pacjentów z rakiem prostaty. Po wielu miesiącach starań, między innymi Sekcji Prostaty, doczekali się oni zmian w programie lekowym. Ciągle jednak nie została zaopiekowana ta część pacjentów z rakiem prostaty, u których nie wystąpiły jeszcze przerzuty.

więcej >>

2020-02-01

Odpowiedź na interpelację w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce

Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację posła Krzysztofa Gawkowskiego, przekazaną w dniu 28 stycznia 2020 roku w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce.

więcej >>

2020-01-24

Interpelacja w sprawie profilaktyki raka prostaty

Poseł Krzysztof Gawkowski skierował do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego interpelację w sprawie profilaktyki raka prostaty u mężczyzn w Polsce.

więcej >>