Strona główna

2020-11-25

Biopsja w diagnozie raka prostaty

Ryzyko zachorowania na raka prostaty wrasta wraz z wiekiem. Dlatego mężczyźni po 45. roku życia powinni regularnie wykonywać urologiczne badania profilaktyczne. Ten rodzaj nowotworu ma bardzo dobre rokowania pod warunkiem, że zostanie wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Niestety, w tej fazie najczęściej przebiega bezobjawowo, stąd potrzeba regularnych kontroli.

więcej >>

2020-11-23

Rośnie umieralność z powodu raka prostaty

Na łamach portalu Puls Medycyny czytamy niepokojące informacje na temat wzrostu zachorowań na raka gruczołu krokowego w Polsce. Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych wśród mężczyzn na całym świecie. Chorobę charakteryzuje znaczna dynamika wzrostu zachorowalności i utrzymująca się na stałym poziomie umieralność.

więcej >>

2020-10-30

Chirurgia robotyczna w służbie pacjentom z rakiem prostaty

Robotyka chirurgiczna jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. Z udziałem systemów robotycznych przeprowadzono już ponad 7,2 mln operacji. Duża część z nich została wykonana u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

więcej >>

2020-10-05

Interpelacja w sprawie poszerzenia programu lekowego dla pacjentów z rakiem prostaty

Poseł Monika Wielichowska (Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska) skierowała do Ministra Zdrowia interpelację w sprawie poszerzenia programu lekowego dedykowanego leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.

więcej >>

2020-09-21

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie poszerzenia programu lekowego

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację posła Jarosława Rzepy w sprawie poszerzenia programu lekowego dedykowanego leczeniu odpornego na kastrację raka gruczołu krokowego o nową grupę pacjentów.

więcej >>