Strona główna

2020-05-18

Rusza kolejna odsłona kampanii "ProsTa Historia"

Każdego roku raka prostaty diagnozuje się u 15 tysięcy mężczyzn. Wskaźnik umieralności sięga 50 procent. Zdaniem ekspertów szansą na poprawę rokowań jest lepsza świadomość, międzypokoleniowe wsparcie i optymalna dostępność wizyt do specjalistów oraz terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. Rusza kolejna odsłona kampanii "ProsTa Historia".

więcej >>

2020-05-08

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie refundacji kabazytakselu

Przewodniczący Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" otrzymał z Ministerstwa Zdrowia odpowiedź na zapytanie o możliwość poszerzenia opcji terapeutycznych dla pacjentów cierpiących na raka gruczołu krokowego o kabazytaksel. Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia poinformował o odmownej decyzji objęcia refundacją kabazytakselu w ramach programu lekowego: "Kabazytaksel w leczeniu opornego na kastrację raka gruczołu krokowego".

więcej >>

2020-04-06

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w zakazu sprawie leczenia sekwencyjnego

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiedział na pismo Przewodniczącego Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" w sprawie zakazu leczenia sekwencyjnego u pacjentów z nowotworem prostaty.

więcej >>

2020-03-26

Rekomendacja AOTMiT w sprawie apalutamidu

Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wydał Rekomendację w sprawie objęcia refundacją produktu leczniczego: Erleada (apalutamid) w ramach programu lekowego: "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10 C61)".

więcej >>

2020-03-05

Rada Przejrzystości o apalutamidzie

9 marca zaplanowano kolejne posiedzenie Rady Przejrzystości. Porządek obrad obejmuje m.in.: Przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku: ERLEADA (apalutamidum) w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10: C61)".

więcej >>