Strona główna

2018-08-08

Sekcja Prostaty o komunikacie EMA

Sekcja Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" skierowała do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego pismo w sprawie uwzględnienia w programie lekowym "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)" zapisów komunikatu EMA.

więcej >>

2018-08-08

EMA ogranicza stosowanie leku Xofigo na raka prostaty

Europejska Agencja Leków (European Medicines Agency, EMA) zaleciła ograniczenie stosowania leku Xofigo do pacjentów, którzy zostali wcześniej poddani dwukrotnej próbie leczenia raka prostaty z przerzutami nowotworowymi do kości bądź którzy nie mogą zostać poddani żadnym innym terapiom.

więcej >>

2018-08-06

Odpowiedź MZ w sprawie leku Adadut

Ministerstwo Zdrowia, w odpowiedzi na pismo UroConti w sprawie refundacji leku Adadut poinformowało o statusie postępowania refundacyjnego.

więcej >>

2018-08-06

Ograniczenia w stosowaniu leku Xofigo

Europejska Agencja Leków zakończyła przegląd stosowania leku przeciwnowotworowego Xofigo (dichlorek radu-223) i zaleciła ograniczenie stosowania tego leku u pacjentów, którzy przeszli dwa wcześniejsze leczenia przerzutowego raka gruczołu krokowego.

więcej >>

2018-08-01

Dostęp do informacji publicznej - odpowiedź

Oddział w Krakowie Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" wystosował do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego pismo, które jest odpowiedzią na wezwanie w sprawie udostępnienia informacji publicznej.

więcej >>