Strona główna

2020-09-01

Interpelacja w sprawie poszerzenia programu lekowego

Poseł Jarosław Rzepa (Klub Parlamentarny Koalicja Polska) skierował do Ministra Zdrowia interpelację w sprawie poszerzenia programu lekowego dedykowanego leczeniu odpornego na kastrację raka gruczołu krokowego o nową grupę pacjentów.

więcej >>

2020-08-03

Chorzy na raka prostaty nadal czekają na optymalne leczenie

Rak stercza nie oszczędza Polaków - co roku tę diagnozę słyszy 15 tys. mężczyzn. Pomimo apeli środowiska pacjentów, nie wszyscy chorzy na ten typ nowotworu będą mogli skorzystać z optymalnego leczenia.

więcej >>

2020-07-31

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie leczenia raka prostaty

Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację posłów Jarosława Sachajko, Pawła Szramka i Radosława Lubczyka w sprawie refundacji leczenia raka prostaty z wykorzystaniem procedury medycznej polegającej na przezodbytnieczej ablacji stercza skupioną wiązką fal ultradźwiękowych (HIFU).

więcej >>

2020-07-23

Raport AOTMiT o enzalutamidzie w ramach V linii leczenia

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przedstawiła opracowanie w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych enzalutamidu we wskazaniu: "rak gruczołu krokowego oporny na kastrację (ICD-10: C61)" w ramach V linii leczenia w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych.

więcej >>

2020-07-06

Opinia Prezesa AOTMiT w sprawie enzalutamidu

Prezes AOTMiT wydał opinię w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych produktu leczniczego Xtandi, enzalutamid we wskazaniu: rak gruczołu krokowego oporny na kastrację (ICD-10: C.61) w ramach V linii leczenia, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych.

więcej >>