Strona główna

2020-12-15

Posiedzenie Rady Przejrzystości 54/2020

21 grudnia 2020 roku odbędzie się posiedzenie Rady Przejrzystości 54/2020. W porządku obrad m.in.: Przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku Nubeqa (darolutamidum) w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego (ICD-10 C61)".

więcej >>

2020-12-11

Ankieta dla pacjentów

Zachęcamy członków Sekcji Prostaty naszego Stowarzyszenia do udziału w ankiecie "Współodpowiedzialność w procesie terapeutycznym - poprawa skuteczności zaleceń terapeutycznych". Badanie prowadzone przez Fundację "Misja Medyczna" potrwa do czerwca 2021 roku.

więcej >>

2020-11-25

Biopsja w diagnozie raka prostaty

Ryzyko zachorowania na raka prostaty wrasta wraz z wiekiem. Dlatego mężczyźni po 45. roku życia powinni regularnie wykonywać urologiczne badania profilaktyczne. Ten rodzaj nowotworu ma bardzo dobre rokowania pod warunkiem, że zostanie wykryty we wczesnym stadium rozwoju. Niestety, w tej fazie najczęściej przebiega bezobjawowo, stąd potrzeba regularnych kontroli.

więcej >>

2020-11-23

Rośnie umieralność z powodu raka prostaty

Na łamach portalu Puls Medycyny czytamy niepokojące informacje na temat wzrostu zachorowań na raka gruczołu krokowego w Polsce. Rak gruczołu krokowego jest jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych wśród mężczyzn na całym świecie. Chorobę charakteryzuje znaczna dynamika wzrostu zachorowalności i utrzymująca się na stałym poziomie umieralność.

więcej >>

2020-10-30

Chirurgia robotyczna w służbie pacjentom z rakiem prostaty

Robotyka chirurgiczna jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie. Z udziałem systemów robotycznych przeprowadzono już ponad 7,2 mln operacji. Duża część z nich została wykonana u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

więcej >>