Strona główna

2021-04-05

Interpelacja w sprawie nowotworów gruczołu krokowego

Posłowie Marcelina Zawisza, Adrian Zandberg, Maciej Konieczny, Magdalena Biejat i Paulina Matysiak (Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy) skierowali do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego interpelację nr 22247 w sprawie nowotworów gruczołu krokowego.

więcej >>

2021-04-01

Potrzeba większych nakładów na leczenie raka prostaty

Na portalu rp.pl pojawił się wywiad z dr. hab. n. med. Pawłem Wiechno profesorem Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Narodowego Instytutu Onkologii, w którym zaznacza, że rak prostaty zajmuje pierwsze miejsce wśród nowotworów złośliwych u mężczyzn jeśli chodzi o liczbę zachorowań oraz drugie jeśli chodzi o zgony. Niestety w finansowaniu ma dopiero ósme miejsce.

więcej >>

2021-02-18

Ministerstwo Zdrowia odpowiada w sprawie programu lekowego

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację nr 19335 posła Kazimierza Matusznego (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość) w sprawie osób chorujących na raka prostaty.

więcej >>

2021-02-15

Będą nowości na liście refundacyjnej?

"W tym roku też będziemy chcieli usiąść do programu dotyczącego raka prostaty i spróbować to uporządkować. W trakcie negocjacji są kolejne leki w tym zakresie, więc w drugiej połowie roku powinniśmy mieć jasną sytuację" mówi wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski w rozmowie z "Polityką Zdrowotną".

więcej >>

2021-02-05

Interpelacja w sprawie osób chorujących na raka prostaty

Poseł Kazimierz Matuszny (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość) skierował do Ministra Zdrowia interpelację nr 19335 w sprawie osób chorujących na raka prostaty.

więcej >>