Strona główna

2021-06-08

Pacjenci z rakiem prostaty o niepewnej przyszłości leczenia

Wg ekspertów w zeszłym roku w Polsce wykryto 20 procent mniej nowotworów, w tym nowotworów gruczołu krokowego. To nie dlatego, że nagle poprawiła się epidemiologia i co piąty pacjent nie zachorował. Po prostu ich nie zdiagnozowano. Pojawią się w tym roku, w dużo gorszym stanie. Czy będzie miał ich kto i za co leczyć? - pytają zaniepokojeni członkowie Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti".

więcej >>

2021-06-07

Debata "Rak prostaty: epidemiologia i leczenie"

Portal cowzdrowiu.pl zorganizował debatę pt."Rak prostaty: epidemiologia i leczenie", w której udział wzięli m.in. Przedstawiciel Sekcji Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" oraz Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

więcej >>

2021-06-04

Interpelacja w sprawie pacjentów z rakiem stercza

Posłowie Marek Hok, Grzegorz Napieralski, Marek Rutka, Ewa Kołodziej, Sławomir Jan Piechota, Krystyna Skowrońska, Monika Wielichowska, Zofia Czernow, Barbara Nowacka, Piotr Benedykt Zientarski (Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska) skierowali do Ministra Zdrowia interpelację nr 24541 w sprawie organizacji leczenia pacjentów zmagających się z rakiem gruczołu krokowego.

więcej >>

2021-06-02

Diagnostyka raka prostaty wymaga zmian

Podczas ostatniego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii, w którym brał również udział Przedstawiciel Sekcji Prostaty, zaznaczono, że w najbliższych latach powinniśmy być przygotowani na wzrost liczby pacjentów z rakiem prostaty.

więcej >>

2021-05-26

Odpowiedź na interpelację w sprawie programów lekowych

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział na interpelację nr 23764 grupy posłów Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska w sprawie kryteriów kwalifikacji do programów lekowych dedykowanych pacjentom z rakiem gruczołu krokowego.

więcej >>