Strona główna

2013-12-13

Nowe rozporządzenie, stare limity cenowe na środki absorpcyjne

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zostało opublikowane w dniu 9.12.2013r. Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, zwiększono limity finansowania na niektóre wyroby medyczne. Zmiany te nie dotyczą jednak osób korzystających z refundacji na środki absorpcyjne.

więcej >>

2013-04-16

Narastający eksport medykamentów z kraju - powodem braku leków dla polskich pacjentów.

W okresie niespełna miesiąca, od końca lutego do początku marca br. Naczelna Rada Aptekarska odnotowała ponad 500 zgłoszeń o brakach leków, w tym środków na nowotwór stercza.

więcej >>

2013-03-22

W warsztatach zorganizowanych podczas targów "Aktywni 50+" wzięło udział niemal 200 uczestników.

Kilka dni temu, w dniach 17 - 18 marca w Poznaniu odbyła się IV edycja targów "Aktywni 50+". Ideą całego przedsięwzięcia było, aby marcowy weekend stał się wyjątkowym czasem dla dojrzałych mieszkańców miast.

więcej >>

2013-03-18

Bezpłatne konsultacje i badania prostaty w ramach akcji Wola na Zdrowie

Urząd Dzielnicy Warszawa Wola oraz Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja podjęli wspólną inicjatywę pt.Wola na Zdrowie zdrowy styl życia i profilaktyka chorób cywilizacyjnych , której celem jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz zwiększenie profilaktyki w zakresie tak zwanych chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zawały, nowotwory urologiczne, nietrzymanie

więcej >>

2013-02-28

Projekt Obwieszenia MZ na dzień 1.03.2013 r.

Z racji opublikowania Projektu Obwieszczenia odnośnie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2013r. Zarząd Główny Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" wystosował pismo do Ministra Zdrowia.

więcej >>