Strona główna

2018-02-20

Sekwencyjne leczenie okazuje się fikcją

Zasady refundowania leków dla chorych na raka prostaty zostały tak sformułowane, że jeśli pacjent dostanie jeden z tych preparatów, to drugi bezpłatnie już mu nie przysługuje.

więcej >>

2017-12-20

Uwaga na lek stosowany w terapii pacjentów z nowotworem prostaty

Nowy lek zawierający dichlorek radu (Xofigo), dostępny od listopada w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego" może wywoływać poważne skutki w przypadku skojarzenia go w procesie terapeutycznym z lekami zawierającymi octan abirateronu oraz prednizolon.

więcej >>

2017-06-24

Sekcja Prostaty pisze do min. Tombarkiewicza

Sekcja Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti wystosowała do ministra Tombarkiewicza list w sprawie projektu zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 lipca 2017 r.

więcej >>

2016-11-15

List Sekcji Prostaty do Ministra Zdrowia

Sekcja Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti zwróciła się z prośbą o spotkanie do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

więcej >>

2014-10-15

W chorobie nowotworowej najważniejszy jest pacjent - seminarium Stowarzyszenia Gladiator

14 października 2014 r. w Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbyło się seminarium otwarte w ramach Ogólnopolskiego Programu: W chorobie nowotworowej najważniejszy jest pacjent, którego organizatorem było Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator.

więcej >>