Strona główna

2018-05-14

Coraz większe zamieszanie z lekami na raka prostaty

Zakaz sekwencyjnego podawania leków w oparciu o rekomendacje tajemniczych ekspertów klinicznych, informacja jednego z producentów o zakazie łączenia leków i tylko jeden lek dla pacjentów przed chemioterapią. Z tym wszystkim na co dzień muszą zmagać się pacjenci chorzy na raka prostaty. Miało być lepiej a jest - jak zwykle.

więcej >>

2018-04-27

Neuromodulacja nareszcie będzie świadczeniem gwarantowanym!

Stowarzyszenie UroConti świętuje sukces 7 lat starań o włączenie neuromodulacji krzyżowej do pakietu świadczeń gwarantowanych.

więcej >>

2018-03-28

Ministerstwo Zdrowia bierze pod lupę programy lekowe

Podczas debaty w Rynku Zdrowia dotyczącej immunoonkologii, wiceminister Marcin Czech zapowiedział zmianę przepisów dotyczących rozszerzania istniejących już programów lekowych o nowe substancje.

więcej >>

2018-03-20

Dichlorek radu (Xofigo) - przeciwskazania stosowania

Firma Bayern AG w porozumieniu z Europejską Agencją ds. Leków (EMA) I Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) przekazała informacje na temat stosowania dichlorku radu.

więcej >>

2018-03-07

Nowe możliwości diagnostyczne w kierunku raka prostaty

Rak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Do tego, wciąż stanowi temat tabu, a wielu mężczyzn ignoruje dolegliwości z nim związane.

więcej >>