Strona główna

2019-01-03

Zawiedzione nadzieje pacjentów

Pacjenci z rakiem stercza po raz kolejny czują się zawiedzeni. Od pozytywnej rekomendacji AOTMiT minie zaraz pół roku a na styczniowej liście refundacyjnej nadal brak nowych leków hormonalnych przedłużających życie i poprawiających jego jakość.

więcej >>

2018-12-12

Apel o zaniechanie prac nad siecią onkologiczną

25 towarzystw naukowych, organizacji ekspertów, pracodawców, pacjentów, uniwersytetów medycznych i konsultantów krajowych apelują do Ministra Zdrowia o natychmiastowe wstrzymanie prac nad projektem rozporządzenia o pilotażu sieci onkologicznej. Prezentujemy opublikowany przez nich list otwarty do Ministra Zdrowia.

więcej >>

2018-11-05

Nadal bez zmian na liście refundacyjnej

Wbrew nadziejom członków Stowarzyszenia "UroConti" na listopadowej liście refundacyjnej nie pojawiły się nowe leki na zaawansowanego raka prostaty. Oznacza to, że polscy pacjenci nadal nie mają dostępu do szerszych możliwości korzystania z nowoczesnych i bezpiecznych terapii.

więcej >>

2018-10-22

Ministerstwo Zdrowia w sprawie leku Xtandi

W piśmie do Bogusława Olawskiego, MZ przedstawiło stan prac nad refundacja leku Xtandi w ramach wnioskowanego programu lekowego.

więcej >>

2018-10-12

Bayer w sprawie leku Xofigo

5 października br. Sekcja Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" otrzymała kolejne pismo od firmy Bayer, producenta leku dichlorek radu-223 (Xofigo), odnoszące się tym razem do decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu zmian na wniosek Europejskiej Agencji Leków (EMA), rekomendowanych przez Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC).

więcej >>