Strona główna

2018-10-22

Ministerstwo Zdrowia w sprawie leku Xtandi

W piśmie do Bogusława Olawskiego, MZ przedstawiło stan prac nad refundacja leku Xtandi w ramach wnioskowanego programu lekowego.

więcej >>

2018-10-12

Bayer w sprawie leku Xofigo

5 października br. Sekcja Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" otrzymała kolejne pismo od firmy Bayer, producenta leku dichlorek radu-223 (Xofigo), odnoszące się tym razem do decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu zmian na wniosek Europejskiej Agencji Leków (EMA), rekomendowanych przez Komitet ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC).

więcej >>

2018-10-02

Firma Janssen Cilag pisze do Sekcji Prostaty

Pismo dotyczy stanowiska Janssen - Cilag Polska Sp. z o.o. w sprawie publikacji odnoszących się do wyników badania ERA 223 firmy Bayer.

więcej >>

2018-09-16

Leczenie raka prostaty - im więcej leków, tym mniej

Zamieszanie z leczeniem raka prostaty w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami" co prawda jeszcze się nie skończyło, ale pojawiła się szansa, by polscy pacjenci otrzymali większe możliwości terapii.

więcej >>

2018-09-15

Bayer w sprawie Xofigo

Sekcja Prostaty Stowarzyszenia "UroConti" otrzymała pismo od firmy Bayer, producenta leku dichlorek radu-223 (Xofigo), odnoszące się do doniesień medialnych z ostatnich tygodni w związku z publikacją stanowiska Europejskiej Agencji Leków (EMA) z dnia 27 lipca br., która zaleca ograniczenie stosowania leku Xofigo w leczeniu zaawansowanego raka prostaty.

więcej >>