Strona główna

2019-02-04

Kto utrudnia pacjentom dostęp do leczenia?

Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony co roku na całym świecie, to dla pacjentów z sekcji prostaty Stowarzyszenia "UroConti" tylko połowa nazwy. Według nich w Polsce powinien nazywać się dniem walki z rakiem i systemem ochrony zdrowia.

więcej >>

2019-01-08

Zmiany w charakterystyce produktu leku Xofigo

Minister Zdrowia wprowadził w programie lekowym, obejmującym refundacje leku Xofigo, w ramach programu lekowego: "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego ICD-10 C61)", następujące zmiany w stosunku do wersji programu obowiązującej od września 2018 roku.

więcej >>

2019-01-03

Zawiedzione nadzieje pacjentów

Pacjenci z rakiem stercza po raz kolejny czują się zawiedzeni. Od pozytywnej rekomendacji AOTMiT minie zaraz pół roku a na styczniowej liście refundacyjnej nadal brak nowych leków hormonalnych przedłużających życie i poprawiających jego jakość.

więcej >>

2018-12-12

Apel o zaniechanie prac nad siecią onkologiczną

25 towarzystw naukowych, organizacji ekspertów, pracodawców, pacjentów, uniwersytetów medycznych i konsultantów krajowych apelują do Ministra Zdrowia o natychmiastowe wstrzymanie prac nad projektem rozporządzenia o pilotażu sieci onkologicznej. Prezentujemy opublikowany przez nich list otwarty do Ministra Zdrowia.

więcej >>

2018-11-05

Nadal bez zmian na liście refundacyjnej

Wbrew nadziejom członków Stowarzyszenia "UroConti" na listopadowej liście refundacyjnej nie pojawiły się nowe leki na zaawansowanego raka prostaty. Oznacza to, że polscy pacjenci nadal nie mają dostępu do szerszych możliwości korzystania z nowoczesnych i bezpiecznych terapii.

więcej >>